Német nyelvi tábor

Az idei nyáron is megszerveztük német nyelvi napközis táborunkat iskolánkban.
Résztvevőink 1-5. osztályos diákok voltak, témáink közül ez alkalommal az ételek és italok voltak soron.
Célkitűzésünk, hogy minél játékosabb formában és gyakorlati módon ismerkedjenek a gyerekek a témában foglaltakkal, sikeresen megvalósult. Remek példáink is ezt mutatják: eldugott ételek – italok keresése és megnevezése az iskolaudvaron,
saját kezűleg kókuszgolyó és gofri készítése,  interaktív feladatok megoldása, játékos feladatlapok kitöltése, rejtvények megoldása, online puzzle összerakása, szókereső, szópárkereső és csoportosító feladatok megoldása, montage készítése csoportokban.
Természetesen nem hiányozhatott egyik forró délutánon a hűvös osztályteremben egy kis mozizás pizzával,
ebédek előtt a sportcsarnokban koncentrációs gyakorlati feladatok megoldása, kidobó és foci, fogócska és bújócska az árnyékos udvaron,
német dalok és mozgásgyakorlatok tanulása az interaktív tábla előtt.
Egy délután meglepetésként tortát kapott a csoport egyik kis diákunk születésnapja alkalmából, amit ezúton is nagyon szépen köszönünk.
Utolsó iskolai napunkon akadályversenyt rendeztünk az iskola udvarán, ahol a csapatok a menetlevelek elkészítése után változatos feladatokat kaptak a különböző állomáshelyeken. Szerepeltek itt activity, puzzle, ételkóstolás, rejtvény és egyéb ismétlőfeladatok.
Táborunk utolsó napján is a meglepetéskikapcsolódásé volt a főszerep, Tatabányán megtekintettük a Turul – madarat, majd a Gyémánt fürdőben pihentük ki magunkat, főként csúszdázással. Ezúton köszönjük a szomori Kisebbségi Önkormányzat támogatását, az akadályversenynél „öreg” diákjaink közreműködését, a szülők segítségét.
Schuszter Mariann