Miért jó a Kézdibe járni?

“A gyerekek többnyire kedvesek, mindenki majdnem mindenkit szeret…”

Kézdis himnuszunk kiragadott két sora nem köntörfalaz, igen, ilyenek vagyunk!

Mondják el akkor ők, a “többnyire kedvesek”, hogy miért jó a Kézdibe járni:

Rajzórán

„Én kijövök rengeteg tanárral, nagyon poénosak és szerethetőek.”

„A kicsik szeretik a nagyokat, akik kedvesen, befogadóan viselkednek velük.”

„Mikor szomorú vagyok, alig várom, hogy ide jöjjek, mert valaki mindig felvidít, legyen tanár, vagy éppen a legjobb barátom.”

„Sajnos már nincs sok időnk itt, de amit itt töltünk, azt iszonyatosan élvezni fogjuk. Kell is! De ami a legjobban megmarad, hogy örökre kézdisek maradunk!”

„Könnyen lehet barátkozni, úgyhogy megéri idejárni.”

„Az udvar teli s tele van jó játékokkal.”

„Jó a folyosón az írható tábla, szeretek kézdisnek lenni.”

„Játékosan tanulunk, látszik a tanárokon, hogy igyekeznek nem túl szigorúak lenni.”

„A tanárok próbálják megbeszélni a gyerekekkel, hogy mit tegyenek, hogyha nem tudnak viselkedni.”

„Szuper, hogy vannak hosszú szünetek is.”

„Nagyon családias az iskola, ezt úgy értem, hogy arra tanítanak, hogy segítsünk másoknak, például én viszek ebédet egy idős néninek.”

„Jók a tanárok, megértetik velem, hogy mit lehet, és mit nem.”

„Amikor bejövök az iskolába, felvidít az, hogy mindenki kedves.”

“Oviban nagyon vártam, hogy sulis legyek. És nem is bántam meg. És később is szívesen fogok ide visszalátogatni.”

“Lehet, másik iskolában nem foglalkoznának annyit velem, mint a Kézdiben.”

“Ez az iskola egyedibb, mint a többi iskola.”

“Nagyon könnyen be lehet illeszkedni, és öröm segíteni a tanároknak és Tibi bácsinak.”

“Tetszenek a betonra festett ugróiskolák, amiken nagyon izgalmas végigugrálni egy hosszú, nehéz, fárasztó tesi óra után.”

“Itt megértésre lehet találni. Ennél jobb iskola nincs, nem is volt, nem is lesz.”

“Minden egyes tanárról pozitív véleményem van, mert amellett, hogy kedvesek és még humorosak is, nagyon jól megtanítják a tananyagot, és nehezebb középiskolákba is mennek innen a gyerekek.”

“Szerintem egy nagyon barátias iskola, és tényleg senki nem bánja meg, hogy idejárt.”

“Részt veszünk pályázatokon, amik segítenek, hogy nagyon sok helyre, akár külföldre is eljuthassunk.”

“Úgy gondolom, kétszer annyiszor megyünk színházba, kirándulni, előadásokra, kiállításokra, focimeccsekre, mint más iskolákban.”

“Örömet okoz minden nap belépni az ajtón és látni a sok vidám arcot.”

“A tanárok érthetően le tudják adni az anyagot, ami azért is jó, mert így otthon nem kell olyan sokat tanulni.”

“Több embertől hallottam már, hogy mennyire utálja az iskoláját, én ilyenkor csak nézek és hallgatok, mert nekem ilyen iszonyúan jó sulim van.”

“Minden napunk mosolygással telik. Végigmegyünk a folyosón, és csak azt látjuk, hogy életvidámak a gyerekek. Ha valaki szomorú, csak rá kell néznie egy gyerekre, és a mosolyától ő is vidám lesz.”

“A szüleimnek ez volt a legjobb döntésük, hogy ide írattak be.”

“Szép és vidám, aranyos, színes, kedvvel teli. Ha lesz gyerekem, ebbe a suliba fogom járatni.”

“Ha valamit rosszul csinálunk, szólnak, és elmondják, hogy ez miért nem volt helyes.”

“Az iskola falai nagyon színesek, és kinézetre olyan, mint egy nagy óvoda.”

“Folyamatosan vannak programok, szinte nem lehet ebben az iskolában unatkozni.”

"Itt mindegy, hogy kicsi, vagy nagy, mindenki kijön egymással, és mindenki segít a másiknak."