Határtalanul különleges produkció

HATÁRTALANUL KÜLÖNLEGES PRODUKCIÓ

Három ország magyarságát hozza össze a dal, amelyben a szomori diákok szerepelnek
Írta: Sugár Gabi, 2020. 06. 16.

Határtalanul különleges produkcióval örvendeztették meg az online közönséget a Kézdi-Vásárhelyi Általános Iskola kezdeményezésére három iskola diákjai a Felvidék AllStars & jóvilágvan öt éve elkészült kiváló zenéjének feldolgozásával. A 2015-ben született Levegő című dalban eredetileg a szlovákiai magyar zene legkülönbözőbb szegmensei találtak egymásra.

A kiváló produkció ezúttal három ország magyarságát hozta össze. A nemzeti összetartozás napján került fel a YouTube-csatornára, s már ezernél is többen látták. A produceri szerepet a szomori Kézdi-Vásárhelyi Általános Iskola képviselői vállalták. Közreműködtek az intézmény diákjai és tanárai, valamint Szlovákiából, az ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola, és a Kárpát-medence legkeletibb magyar többségű Romániában lévő városában, Kézdivásárhelyen lévő Nagy Mózes Elméleti Líceum diákjai és pedagógusai. A szervezésben oroszlánrészt vállalt Wollent Andrea (Ipolyság), Pécsi Kinga (Kézdivásárhely) és Varga Anikó (Szomor).

„Itt szeretek élni!” – dalolják boldogan a közreműködő gyermekek és felnőttek, amatőrök és profik, zenészek és zenekedvelők. Az ötperces produkció alatt megismerkedhetünk Ipolyság és Kézdivásárhely csodás tájaival, s Szomor mesés lankái is jól láthatóak.
A dal eredetileg a Gombaszögi Nyári Tábor, a szlovákiai magyar fiatalok hagyományos fesztiváljára íródott. A tábor minden évben a legjobban várt közösségi eseménye a szlovákiai magyar ifjúságnak. A kiváló produkciót az év dala kategóriában Harmónia-díjjal is jutalmazták.

Kattints a képre, vagy ide a dalért!

Az eredeti cikk itt megtekinthető.