Geresdlak

A kiránduláson több kiállítást is megtekinthettünk (kendőkiállítás, falvédőkiállítás, babamúzeum),
és diákjainkat érdekes projektfoglalkozásokkal várták (gőzgombóc és hólabdakészítés, papírvirággyártás,
monogram hímzés, rongylabda készítése és kézműveskedés kukoricaszárból).
A gyerekek lelkesen vettek részt a tevékenységekben, majd megkóstolták, illetve kipróbálták az elkészült ételeket, mintadarabokat.
A két község nemzetiségi önkormányzatának vezetői tovább építették kapcsolatrendszerüket
és később megvalósítandó közös foglalkozások alapjait fektették le.

A projekt nagy segítséget nyújtott az iskolánkban folyó német népismeret tantárgy oktatásához. A különböző tevékenységek által elmélyíthették a már meglévő ismereteiket. Saját kezűleg készíthették el  és kóstolhatták meg a jellegzetes sváb gőzgombócot illetve hólabdát. A kézműves foglalkozásokon már tanult , illetve új tevékenységeket próbálhattak ki, melyek fejlesztették a tanulók kreativitását és kézügyességét.

A két falu nemzetiségi önkormányzata közös projekteket tervez a jövőben, az iskola tanulóinak pedig egy Geresdlakon tartandó nyári tábor megszervezése kezdődött el.