Das schönste Erbe 2021

„Das schönste Erbe„ (A legszebb örökség) vetélkedő 2021

Több, mint tíz éve rendezi meg a tarjáni iskola népismereti vetélkedőjét,
melyen a környékbeli nemzetiségi iskolák tanuló vesznek részt.
A szomori diákok minden éveben lelkesen készülnek erre a vetélkedőre, ahol megmutathatják a szomori népviseletet és hagyományokat.

Bár idén a járványügyi helyzet miatt el kellett tekinteni a személyes részvételtől, a hagyomány mégsem szakadt meg. A lelkes szervezők egy felhívást intéztek az iskolák felé: „ Bastelt einen Rosenkranz!” ( Barkácsoljatok egy rózsafüzért!)
Természetesen iskolánk tanulói is elkészítették a szomori rózsafüzért, mely fagolyókból állt , hiszen a faluban korábban sokan foglalkoztak a fa megmunkálásával. Az öt nagy gyöngyre pedig a helyi nevezetességek képeit dequpázsolták.
Virtuális tartalmat is mellékeltek munkájukhoz, német nyelvű imákat, amit a helyiek naponta imádkoztak.

A szomori plébániatemplom Szent Mihály nevét őrzi. A rózsafüzéren található öt gyöngy egyikén a templom látható,
s az alábbi ima Szent Mihályhoz fohászkodik.

Heiliger Erzengel Michael,
beschirme uns im Kampfe,
beschütze uns gegen die Bosheit und die Nachstellungen des bösen Feindes.
Ihm möge Gott gebieten, so flehen wir inständig.
Du aber, Fürst der himmlischen Heerscharen,
wollest den Satan und die anderen bösen Geister,
die zum Verderben der Seelen in der Welt umhergehen,
mit Gottes Kraft in die Hölle hinabstoßen. Amen.