Dalolva vettük birtokba

Múltjához méltó arculata lett a szomori iskolának

2021. november 12-én, pénteken, dr. Völner Pál, a térség országgyűlési képviselője, Vereckei Judit, a Tatabányai Tankerületi Központ igazgatója, Nagy György polgármester, Steindl Balázs, a megyei közgyűlés alelnöke, illetve Orosz Attila intézményvezető vágta át a nemzeti színű szalagot a felújított Kézdi-Vásárhelyi Imre Általános Iskola átadóján.

Az ünnepségen közreműködtek a tanulók is: először felolvasták Komlósi-Járai Levente negyedik osztályos tanuló írását, majd a nebulók a pedagógusokkal együtt elénekelték Csézy Itthon a legjobb című dalát. (Forrás: 24 óra)

E szép műsor keretében avatták fel az épületet, melyet a Magyar Falu Programban elnyert mintegy 30 millió forintnyi támogatásból és a Tatabányai Tankerületi Központ mintegy 9,16 millió forintnyi forrásából homlokzati hőszigeteléssel láttak el.

Orosz Attila az átadóünnepségen az iskola értékrendjéről, avagy a „kézdis ethosz” fontosságáról is beszélt. Véleménye szerint, ha a hely szelleme a tanulási környezetben következetesen is tetten érhető, akkor óriási segítséget ad a tanulóknak abban, hogy még jobban kötődjenek iskolájukhoz, településükhöz. Ethosz nélkül szinte elképzelhetetlen lenne az iskolában a haza- és lakóhelyszeretetre, illetve a nemzeti és helyi kulturális örökség tiszteletére való nevelés.

A ceremónián egyébként többször is elhangzott a település életében fontos szerepet betöltő Kézdi-Vásárhelyi Imrének a neve. A hagyományokhoz híven az ünnepség végén megkoszorúzták az egykori orvos, régész, humanista emléktábláját is.