Nekünk így kerek a világ!

Kerekecske, dombocska… nyolc év telt el azóta, hogy az első osztályba, Ági nénihez begurultunk. Kerekítettük a betűket és számokat: gömbölyű volt az életünk.

Aztán felsőbb szintre görögtünk: az emeleti teremben kezdtük meg az ötödik osztályt.

Nemcsak matekórán tiszteljük a kört és a gömböt. Focilabdában, röpiben, bicikliben és göriben is jók vagyunk.

Andrea nénivel megalkottuk a beszélgető-körünket, majd Adrienne nénivel gurultunk tovább.

Ebben a színes – olykor kellemes, olykor kényelmetlen – burokban éljük sulis életünket. Feszegetjük a határokat, sokszor úgy érezzük, jó lenne kikerekíteni, ami az osztályban és az életben négyszögletes.

Hamarosan kilóg a lábunk a kézdis körből, és kirepülünk a kerek világba, mint a boldog, színes, bátor lufik.

Nézzétek a fotónkat! Most még nyolcasban látszunk, de fordítunk, és miénk lesz a végtelen!

Nekünk így kerek a világ!

20210902_093155

FLÓRA

Jó lenne, ha minden úgy alakulna, ahogy eltervezem. Most még nem tudom pontosan, de majd menet közben kitalálom.

BENCE

Bárcsak egy napra Ryan Williams lehetnék!

HANNA

Nekem nagyon fontos, hogy majd emberekkel foglalkozhassam. Szeretnék több helyre eljutni, például Hawaiira, a vulkán miatt.

ESZTER

Nekem attól lesz kerek a világ, hogy felnőtt koromban azzal foglalkozhatok majd, ami igazán érdekel.

F. BÁLINT

Én nagyon szeretnék videós lenni. Szívesen elutaznék többször Horvátországba, mert nagyon szép volt a tengerpart. Minden álmom egy spicc kutya.

ENIKŐ

Nekem az a vágyam, hogy fotós legyek. Szeretnék eljutni Görögországba, Santorini-re, mert nekem nagyon tetszik az a szigetcsoport. Szeretnék majd egy szép családot.

ZSÓFI

Én fodrász szeretnék lenni! És nagyon szeretném, ha a mostani barátnőmmel megmaradna a barátságunk.

BENDI

Szeretnék elutazni Spanyolországba, Barcelonába egy meccset megnézni, mert nekik szurkolok.

PETRA

Szeretnék Trofors-ban (Norvégia) dolgozni egy cukrászdában. És norvég cicusokat simogatni.

P. BÁLINT

Nekem úgy lesz kerek az életem, ha lesz egy kedves, aranyos, megértő barátnőm. És szeretnék cukrász, zenész vagy edző lenni.

DOMI

Minden vágyam, hogy eljussak a Fülöp-szigetekre és ott fürödjek a tengerben.

K. LEVI

Nekem nagyon fontos a sportolás, street workout-ozom. Szeretnék eljutni Las Vegas-ba kaszinózni.

B. LEVI

Szeretnék eljutni Las Vegasba, kaszinózni, nyerni, abból egy jachtot venni és minden hétvégén azon bulizni.

GERGŐ

Nekem az az elképzelésem, hogy gépészmérnök leszek.