Híreink

Geresdlaki kirándulás pályázati támogatásból

A kirándulás céljaként megjelölt kiállítások ( kendőkiállítás, falvédőkiállítás, babamúzeum) megtekintése, valamint a projektfoglalkozások  ( gőzgombóc és hólabdakészítés, papírvirággyártás,  monogram hímzés, rongylabda készítése és kézműveskedés kukoricaszárból) mind megvalósultak. A gyerekek lelkesen vettek részt a tevékenységekben, majd megkóstolták, illetve kipróbálták az elkészült ételeket, mintadarabokat. A két község nemzetiségi önkormányzatának vezetői tovább építették kapcsolatrendszerüket és később megvalósítandó közös foglalkozások alapjait fektették le. A projekt nagy segítséget nyújtott az iskolánkban folyó német népismeret tantárgy oktatásához. A különböző tevékenységek által elmélyíthették a már meglévő ismereteiket. Saját kezűleg készíthették el  és kóstolhatták meg a jellegzetes sváb gőzgombócot illetve hólabdát. A kézműves foglalkozásokon már tanult , illetve új tevékenységeket próbálhattak ki, melyek fejlesztették a tanulók kreativitását és kézügyességét. A kirándulásról cikket fog közölni a szomori Német Nemzetiségi Önkormányzat újságja, illetve  beszámoló jelenik meg az iskola honlapján. A két falu nemzetiségi önkormányzata közös projekteket tervez a jövőben, az iskola tanulóinak pedig egy Geresdlakon tartandó nyári tábor megszervezése kezdődött el.

Leave a comment