Az idei általános iskolai beiratkozásról végre konkrétumok tudhatók!

Figyelem, megjelent az ide általános iskolai beiratás rendkívüli szabályzata az Oktatási Hivatal oldalán!

A lényeget megpróbáljuk kihámozni belőle:

Az eddigi gyakorlattól eltérően, a járvány miatt a beiratás időszakát megnyújtották.

Iskolánk körzetében élő családok leendő elsőseinek szülei május 21-ig végezhetik el a beiratkozással kapcsolatos adategyeztetést, telefonos megkereséssel, illetve a Kréta felületén.
Mindkettőről még ezen a héten tájékoztatjuk a szülőket!
A rendelet azt is lehetővé teszi, hogy a gyermeket érintő szükséges dokumentumokat, nyilatkozatokat akár tanév elején is be lehet nyújtani. Erről is fogunk még tájékoztatást nyújtani.

A lényeg tehát az, hogy a körzetes tanulókat hivatalból automatikusan felvesszük, a szülők pedig május 21-ig vehetik fel a kapcsolatot az iskolával a beiratással kapcsolatos feladatok megbeszélése miatt.

Szeretném azonban arra kérni a szülőket, hogy jelezzék iskolánk számára a beiratási szándékukat korábban, április 20-ig, a 20 23 25 103-as telefonszámon! Előre is köszönöm!

A körzetünkön kívül élő családok április 6. és április 24. között irathatják be leendő elsős gyermekeiket.

Tekintettel azonban a helyzet kuszaságára, őket is arra kérem, hogy a fenti telefonszámon vegyék fel velem a kapcsolatot, hogy a további teendőket megbeszélhessük!

Előre is köszönöm együttműködésüket!

Orosz Attila
Kézdi-Vásárhelyi Imre Általános Iskola Szomor